Chudnite s radosťou

S novým rokom si dávame veľa predsavzatí. Medzi tradičné novoročné predsavzatia patria: schudnem, budem žiť zdravo, začnem cvičiť… Čo sa ale za týmito otrepanými frázami skrýva?

S novým rokom si dávame veľa predsavzatí. Medzi tradičné novoročné predsavzatia patria: schudnem, budem žiť zdravo, začnem cvičiť… Čo sa ale za týmito otrepanými frázami skrýva? Možno, že to neviete už vo chvíli, keď ich vyslovíte. A už vôbec nie po mesiaci alebo po pol roku. Po čase sa novoročné predsavzatia rozplynú a my zostaneme naštvané alebo sklamané. Preto moja rada znie jasne: Dajte si hneď na začiatku jasný cieľ! Potom budete presne vedieť, čoho chcete dosiahnuť. Napr.: do marca schudnem 5 kilogramov. Lenže cieľ sám o sebe nestačí. Je treba si stanoviť i cestu, po ktorej chcete k vysnenému cieľu doraziť. To znamená, že si stanovíte úlohy, ktoré budete plniť. Napr.: každý deň zjem 3 kusy zeleniny. Budem chodiť pravidelne cvičiť. Budem chodiť po schodoch peši, apod. Tým, že premeníte Váš cieľ na konkrétne úlohy, máte presný návod na to, ako byť úspešná.

Nezabudnite však na základné pravidlá:

Presne si určite jednotlivé úlohy. Čím presnejšia vo Vašej definícii budete, tým ľahšie dosiahnete, čoho chcete. Napr.: všeobecná úloha znie: budem cvičiť. Presná definácia je: 2x týždenne budem chodiť na aerobic a cez víkend vyrazím na výlet.

Váš cieľ musí byť ľahko merateľný. Pri chudnutí Vám k tomu stačí váha a krajčírsky meter. Nečakajte ale s meraním a vážením až do konca Vášho snaženia a stanovte si dielčie ciele napr. po týždňoch, aby ste vedela, či idete po správnej ceste alebo či je potrebné niečo zmeniť.

Buďte realistická. Nie je nič horšieho, ako si dávať nesplniteľné ciele. Veď nemusíte hneď vypadať ako modelka, stačí, keď sa budete cítiť o trochu lepšie.

Verte si. Bez dôvery v sama seba sa Vám bude chudnúť veľmi ťažko. Zvládli to iné, tak prečo nie Vy! Pokiaľ sa Vám niečo nepodarí, nevzdávajte to. Hoďte to za hlavu a choďte ďalej. Veď prvá cesta nemusí byť hneď tá správna. Spomeňte si, bol prvý muž, do ktorého ste sa v škole zamilovala hneď ten pravý? Väčšinou tomu tak nie je. Vždy musíme hľadať, než nájdeme to, čo vyhovuje práve nám.

Bavte sa. Radujte sa z maličkostí a buďte pozitívna. I chudnutie Vás musí baviť. Robíte to hlavne sama pre seba a Vy sama si určujete, akú cestu si zvolíte, tak sa bavte!

Aby sme Vám Vašu cestu uľahčili, pripravili sme pre Vás i širokú ponuku produktov, ktoré Vaše úsilie podporia! Pozrite sa na www.mojalekaren.sk, kde nájdete širokú ponuku produktov na chudnutie a prípravkov pre formovanie tela renomovaných značiek jednoducho rozdelenú do jednotlivých kategórií. Všetky produkty si môžete pozrieť, prečítať si ich popis, použitie a komentáre tých, ktorí ich už majú vyskúšané. Pokiaľ nenájdte to, čo potrebujete, môžete sa priamo obrátiť na Katarínu Ábelovú, tel. č. 02/43631802 ktorá Vám s radosťou pomôžeme s Vaším výberom. Výrobky si samozrejme môžete za veľmi zaujímavé ceny zakúpiť v pohodlí z Vášho domova.

Prajeme Vám veľa zábavy a úspechov pri chudnutí!