Intímny život, sex a sexuológia

Sex, pohlavný styk alebo ak chcete milovanie je medzi ľuďmi bežnou udalosťou, starou ako ľudstvo samo. Každú vec, ktorú vieme sa musíme naučiť a platí to aj o milovaní. V minulosti, aj vplyvom daného politického režimu, či veľký vplyv viery a náboženstva mohlo ovplyvniť sexuálny život ľudí a nemyslím tým pozitívne. Dnes je situácia iná. Viac sa o sexuálnom živote hovorí, píše a rozpráva, čo je veľmi dobré. Otvorenosť v tejto oblasti je na mieste. Myslím, že aj k výchove mladých ľudí by sa malo pristupovať otvorene, priamo a primerane na ich vek.

Aký je to vlastne „úžasný sex“? Sex ja akt lásky, aspoň by mal byť. Dvaja ľudia, ktorý sa skutočne majú radi, tak je pre nich pohlavný styk silným telesným pôžitkom. Prináša predovšetkým uvoľnenie. Je to akýsi očistný proces vnútorného objavovania. Aby milovanie bolo pre partnerov skutočným zážitkom a nie len rutinou vo vzťahu, je dôležité, aby si partneri rozumeli, boli k sebe tolerantní, rozprávali sa o milovaní, o túžbach aj predstavách, ktoré majú.

Milujte sa, ak chcete byť milovaní! Každý človek túži po skutočnej láske a nádhernom milovaní. Ak máte po svojom boku milujúceho a chápavého partnera, či partnerku, tak s trochou pomoci sa vám môže podariť a zažiť skutočne úžasný sex. Je dôležité nájsť si na milovanie čas. Venovať tej chvíle zblíženia dostatok času, musíte sa naučiť počúvať jeden druhého, vyhovieť túžbam toho druhého a hlavne nechať plynúť sexuálnu energiu.

Základom dobrého sexuálneho života je poznanie samého seba. Pokiaľ nebudete poznať svoje telo a svoje túžby, ako si potom chcete vychutnať sex s milovanou osobou? Zbavte sa zábran, uvoľnite sa a spoznajte svoje telo. Objavte svoje miesta, ktoré sú citlivejšie, a na ktoré svojho partnera upozorníte.

Sex je jedna so životných radostí a je normálnou súčasťou každodenného života. Myslím si, že si zaslúži našu pozornosť. Mali by sme o ňom písať, čítať, hovoriť, tancovať a spievať. Mali by sme o sexe alebo milovaní diskutovať, premýšľať a hlavne, mali by sme ho vyučovať popri čítaní, písaní a počítaní. Sex by určite nemal byť považovaný za niečo nečisté, za čo sa máme hanbiť a mať pocit viny. Nie je na mieste ho držať zamknutý v tajnej komnate, ale otvorene ho prijať a diskutovať o ňom. Veď si uvedomme, že bez neho by sme tu asi dnes neboli.