Mobilný telefón – hrozba pre spermie

Aj vy patríte medzi tých, ktorí sa túžia po dieťatku, ale vašej snahe sa nedostalo zadosťučinenie? Rovnako problém, že ste stále neotehotneli môže byť u muža, tak aj u ženy. Dalo by sa povedať, že je to 50:50.

Spermie na svoju tvorbu potrebujú o niečo nižšiu teplotu, ako je teplota vo vnútri tela. Obvykle by sa táto teplota mala pohybovať tak okolo 35°C až 36°C, čo im zabezpečuje ich uloženie v miešku.

Veľmi negatívne na ich správny vývoj vplývajú vyhriate sedadlá v aute (dochádza k prehriatiu mieška, zvyšuje sa teplota, termoregulácia nefunguje a narúša sa spermiogenéza), takto teplota v miešku môže vystúpiť až na 39,7°C, čo je pre spermie veľmi veľa.

Rovnako výrazný negatívny vplyv na spermie má aj nosenie mobilných telefónov vo vreckách nohavíc. Páni, ktoré svoje mobily nosia vo vreckách majú výrazne nižšie % živých spermií a je poškodená aj ich pohyblivosť. Takže páni dávajte si pozor kam si dávate a nosíte svoje mobilné telefóny. Vždy pri tom myslite, že to môže výrazne, a to negatívne, ovplyvniť vašu plodnosť!