Pelvic Toner posiľnuje svaly panvového dna

NAUČTE DCÉRU CVIČIŤ SVALY PANVOVÉHO DNA A ONA VÁM BUDE CELÝ ŽIVOT VĎAČNÁ.

Zdravé panvové dno je veľmi dôležité vo všetkých štádiách života ženy. Ak máte správny tonus svalov panvového dna , ktoré podopierajú pošvu , močovú rúru, močový mechúr, maternicu a konečník, máte veľkú šancu na oddialenie močovej inkontinencie, ľahšie prebiehajúci pôrod, bezproblémovú menštruáciu a lepšie sexuálne prežívanie a citlivosť.

Mnohé z nás už vedia, čo je to inkontinencia. Toto cudzie slovo znamená problém, ktorým veľmi často trpia ženy. Je to stav nedobrovoľného úniku moču. Nejde pri tom o ochorenie , ale o príznak rôznych iných patologických stavov, ktoré nepriaznivo zasahujú do kvality života ženy. Tretina nových mamičiek a polovica všetkých žien sa počas života stretne s týmto problémom na dlhší či kratší čas. Záleží od toho, či sa tomuto problému postavia čelom , alebo sa zaň schovávajú.

Rozlišujeme niekoľko typov inkontinencie, najčastejšie sa vyskytuje:

Urgentná inkontinencia – hyperaktívny močový mechúr- je to únik moču spojený s naliehavým nutkaním na močenie. Stresová inkontinencia- je mimovoľný únik moču, ktorý vznikne vtedy, keď prekročí tlak močového mechúra maximálny uretrálny tlak za neprítomnosti aktivity svalov zvierača. Hlavnou príčinou tohto druhu inkontinencie je ochabnutie svalov panvového dna, ktorého príčinami môžu byť: tehotenstvo, stúpajúci počet vaginálnych pôrodov, hysterektómia, fajčenie, obezita, zníženie estrogénov počas klimaktéria, operácie a úrazy v malej panve.

Stresová inkontinencia sa delí podľa závažnosti na 3 stupne:

  • 1.stupeň: unikanie moču po kvapkách pri kašli, kýchaní, smiechu, zdvíhaní ťažkých bremien – teda len občas pri náhlom zvýšení vnútrobrušného tlaku.
  • 2.stupeň:moč uniká už aj pri menšej námahe, pri chôdzi, behu, ľahšej fyzickej práci.
  • 3.stupeň: moč uniká aj pri najmenšej námahe, pri zmene polohy

Problém inkontinencie, poprípade povoleného panvového dna ako takého sa dotkne počas života snáď každej ženy, jej liečba záleží od typu , stupňa a príčiny kvôli ktorej tento zdravotne –spoločenský problém vzniká. Liečebných metód je viac a navzájom sa samozrejme dopĺňajú, patria do rúk odborných lekárov – urológov. Jednou z metód ako zlepšiť poprípade sa celkom zbaviť stresovej inkontinencie je spevňovanie svalov panvového dna pomocou špeciálnych cvikov. Volajú sa Kegelove cviky a boli publikované už v roku 1948. Tieto cviky sú zacielené presne na svaly panvového dna, ktoré sa skladajú z hĺbkových a povrchových vrstiev zavesených ako hojdacia sieť medzi panvou a kostrčou. Tieto svaly podopierajú všetky vnútorné orgány malej panvy a dávajú nám možnosť sťahovať pošvu a kontrolovať funkcie hrubého čreva a močového mechúra. Toto cvičenie nie je náročné a nezaberie veľa času. Musí však byť pravidelne opakované a správne prevádzané. Prvé výsledky sa môžu prejaviť už po pár týždňoch cvičenia.

Ako zistíme ,ktoré svaly treba sťahovať, aby bolo cvičenie maximálne účinné?

Ak sa nám pri močení podarí zastaviť prúd moču – stiahli sme správne svaly. Druhou možnosťou je vsunúť prst do pošvy a pokúsiť sa stiahnuť svaly panvového dna tak ,aby ste na prste pocítili tlak.

Ak si chce byť žena istá, že cvičí správnymi svalmi a že cvičenie bude intenzívne a bude mať dobrý efekt , môže použiť novú pomôcku na cvičenie svalov panvového dna Pelvic Toner. Cvičenie s touto pomôckou je veľmi efektívne, lebo cvičíte proti odporu, ktorý si nastavujete sama podľa svojich potrieb. Treba mať trpezlivosť a cvičiť pravidelne aspoň 3-4 krát do týždňa 3 až 6 mesiacov. Výsledky stoja za to, veď pravidelným používaním Pelvic Toneru:

  • zamedzíte rozvoju nechceného úniku moču (stresovej inkontinecii)
  • vyliečite alebo výrazne zlepšíte stav u už existujúceho problému s únikom moču spôsobenému stresovou inkontinenciou (až v 80% prípadoch)
  • pripravíte sa dobre na pôrod
  • navrátite svojim vnútorným orgánom späť kondíciu po pôrode
  • zvýšite intenzitu svojho sexuálneho prežívania a citlivosti
  • častejšie dosiahnete orgazmus a budete ho prežívať intenzívnejšie

Cvičiť svaly panvového dna môžete začať v každom veku, či už z liečebných alebo preventívnych dôvodov. A ak máte doma dcéru naučte aj ju pravidelne cvičiť a ona vám bude do konca života vďačná.