Pohlavný styk

Pohlavný styk alebo koitus, aká bežná a samozrejmá vec nášho každodenného života. Za pohlavný styk považujeme penetráciu (preniknutie) mužského penisu do vagíny (pošvy) ženy. Pre človeka pohlavný styk, alebo ak chcete akt lásky, neslúži len ako prostriedok na zabezpečenie si potomkov, ale spôsobuje nám nezabudnuteľnú radosť, rozkoš a relaxáciu.

Pri pohlavnom styku a vyvrcholení muž ejakuluje (uvoľní tekutinu, ktorá obsahuje milión spermií) a tým môže pri každom pohlavnom styku ženu oplodniť. Ak sa chcete vyhnúť neželanému tehotenstvu, nikdy sa nezabudnite chrániť a používať vhodnú antikoncepciu. Pohlavný styk alebo koitus je jeden z najbežnejších spôsobov, ako sa môžete nakaziť nejakou pohlavne prenosnou chorobou. Preto, ak nežijete v stabilnom partnerskom vzťahu, mali by ste sa chrániť pred možnou pohlavne prenosnou chorobou používaním mužského alebo ženského kondómu. Určite viete, že mužský kondóm by sa mal nasadiť ešte skôr ako sa dotkne akejkoľvek vaginálnej oblasti, aby sa prípadné choroboplodné zárodky nedostali do organizmu.

Pred vstupom (preniknutím) penisu do vagíny musí byť pohlavný úd stoporený, alebo aspoň polostoporený. Niekedy si situácia vyžaduje pomoc, a to tým, že musíte penis uchopiť do ruky a zaviesť ho do vagíny, keď sa muž k žene pritisne, alebo pritískate sa jeden k druhému. Pri dostatočnom sexuálnom vzrušení ženy sa jej vagína prirodzene lubrikuje (zvlhčuje),a tým umožní penisu, aby ľahko vnikol dnu. Ale samozrejme nedostatok zvlhčenia ženy neznamená, že by bola málo vzrušená. Každá žena je iná a stupeň prirodzeného zvlhčenia pošvy je dané od prírody. Zvýšiť prirodzenú vlhkosť pošvy môžete predĺžením predohry rôznymi erotickými masážami klitorisu. Ak vám ani toto neprinesie požadovaný výsledok, veľmi jednoduchá a o to príjemnejšia vec je použiť lubrikačný gél. Na trhu je mnoho prípravkov stačí len pár vyskúšať a vybrať si pre vás ten najlepší.Prirodzeným zvlhčovačom a lubrikantom, ktorý vás nič nestojí sú vaše sliny.

Pre pohlavný styk existuje nekonečne veľa rôznych polôh. Nedá sa jednoznačne povedať, ktorá je najideálnejšia alebo dokonca najlepšia. Každá dvojica má celý život na to, aby skúšali a experimentovala, ale hlavne, aby robili len to, čo je im príjemné a nespôsobuje im bolesť alebo nepríjemné pocity. Okrem klasického pohlavného styku poznáme aj orálna a análny pohlavný styk. Orálny pohlavný styk predstavuje stimuláciu genitálií ústami alebo jazykom. Orálna stimulácia mužského penisy sa odborne zvykne označovať fellatio a orálna stimulácia ženy sa nazýva cunnilingus. Orálnu stimuláciu si môžu partneri poskytovať obaja naraz vzájomne, ale jednotlivo jeden po druhom. Opäť platí robte to, čo je vám príjemné. Medze sa nekladú a okrem stimulácie genitálií jazykom, či ústami, môžete využívať svoje voľné ruky na stimuláciu iných erotogénnych častí tela. Mnohé ženy pri takejto stimulácii klitorisu často dosiahnu svoj niekoľkonásobný orgazmus.

Análny sex predstavuje stimuláciu rektálnej (análnej) oblasti, zvyčajne penisom, prstom alebo vibrátorom. Mnohé ženy análny sex v živote nevyskúšali, iné ho praktizujú úplne bežne. Análny sex sprevádza rôzne spektrum pocitov. Mnohí ľudia uvádzajú, že análny sex ich bolí a to je dôvodom, prečo ho nechcú praktizovať. V tomto prípade tu veľkú úlohu zohráva pochopenie a jemnosť partnera. Konečník, na rozdiel od vagíny, si prirodzene nezabezpečí zvlhčenie, preto je na mieste použiť vhodný lubrikant alebo sliny. Tým sa uľahčí vstup penisu alebo vibrátora. Prenikanie by malo byť jemné a pomalé, tak aby nespôsobovalo bolesť. Aj hlboké dýchanie a uvoľnenie tejto oblasti môže veľmi efektívne uľahčiť vniknutie. Treba mať na mysli, že tkanivo v konečníku je veľmi jemné a násilné a neohľaduplné vnikanie môže vyvolať nie je bolesť, ale aj spôsobiť trhlinky, ktoré potom môžu krvácať. Tieto trhlinky sa potom stávajú vstupnou bránou pre rôzne choroboplodné organizmy. Pri praktizovaní análneho styku by ste nemali kombinovať vniknutie penisu do konečníka a potom vzápätí do vagíny. Po análnom styku by sa mal partner dôkladne umyť, tým sa zabráni šírenie mikroorganizmov, ktoré v pošve môžu vyvolať zápal.

Použitá literatúra

  • Zdravoveda pre ženy, Randon House
  • Skvelý sex, Anne Hooperová
  • Gynekologie a porodnictví, Gerhard Martius, Meinert Breckwoldt, Albrecht Pfleidere a kolektív