Spoznávanie vlastnej sexuality

Vlastnú sexualitu a sexuálnu túžbu môžeme veľmi ľahko spoznávať pomocou masturbácie(sebauspokojovanie). Nie všetci z nás majú to šťastie a žijú v trvalom partnerskom vzťahu s milovanou osobou. Okrem toho sú medzi nami aj takí, ktorým život osamote vyhovuje. To však neznamená, že sú ochotní vzdať sa aj sexu, či erotických dotykov, alebo že stratili pocity zmyselnosti, či túžbu rozvíjať svoju sexuálnu individualitu. Seba dotýkanie, spoznávanie svojich erotických miest na tele nám pozitívne napomáha udržiavať si zdravú sexuálnu energiu.

Pochopiť rozsah svojho sexuálneho potenciálu znamená, uvedomiť si svoje telo a myseľ. Naše telá sú dokonale stvorené k milovaniu, len sa ich musíme naučiť počúvať a musíme ich hlavne spoznať. Myseľ ovplyvňuje našu sexualitu tým, že ju spája s našimi pocitmi, vzťahmi a so spoločnosťou, v ktorej žijeme. Musíme sa naučiť mať radi svoje telo a pozitívne o ňom zmýšľať. Pri spoznávanívlastnej sexuality sa nesmiete cítiť previnilo.

Tabu a obmedzenia týkajúce sa sexuálnej aktivity bohužiaľ ešte stále existujú. Vieme, že vzťah človeka k sexu a jeho schopnosť tešiť sa z neho vo veľkej miere ovplyvňuje výchova a hodnotový systém. Nie vždy to však môže byť pozitívne a v dospelosti to môže dosť negatívne ovplyvňovať prežívanie vlastných sexuálnych skúseností. V takom prípade je vhodné navštíviť terapeuta a zveriť sa do jeho odbornej starostlivosti.

Sebadotýkanie ženy

Pri praktizovaní sebadotýkania, treba mať na mysli, že nie vždy to znamená masturbáciu. Je to obrovské množstvo techník ako aj častí tela, ktoré vám prinesú príjemné pocity rozkoše. Technika erotického sebadotýkania je veľmi príjemný spôsob, ako spoznať vlastné telo a zároveň sa naučiť vážiť si ho. Je veľmi užitočné vedieť aké dotyky a na akých miestach sa vám páčia, a ktoré nie, čo neskôr môžete zúročiť pri milovaní sa s partnerom. Nie je dôležité, akým spôsobom sa dotýkate vlastného tela. Dôležité je, že si ho vážite a prináša vám to potešenie, radosť a hlavne uvoľnenie.

Ruky

Nalejte si trošku oleja do dlaní a rozotrite si ho po svojich predlaktiach. Silnejším tlakom si ho v masírujte do pokožky. Snažte sa pri tom úplne uvoľniť a vnímajte pocity, ktoré vám to prináša. Potom si ruky jemne a láskyplne hladkajte končekmi prstov. Vyskúšajte rôzne druhy masáže a hladkaní, až kým neobjavíte ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Keď skočíte s oblasťou predlaktia, pokračujte na ramenách.

Prsia

Teplými a dobre naolejovanými rukami sa hladkaním maznajte s vlastnými prsníkmi. Experimentujte! Skúšajte rôzne pohyby a masáže. Pohybujte sa v kruhoch okolo nich a rovnakú pozornosť venujte ich spodnej časti, na bokoch a na ich vrcholčekoch. Venujte sa najskôr každému prsníku zvlášť a potom obom naraz. Prekvapia vás úžasné pocity. Potom ich jemne pomasírujte a vnímajte pocity, ktoré vám to prináša a zapamätajte si ten, ktorý vám priniesol najväčší pôžitok.

Niže pása

Pri sebadotýkaní sa neobmedzujte len na oblasť poprsia. Celý rad zaujímavých a senzačných pocitov môžete vyvolať experimentovaním po celom tele, najmä v oblasti od pása smerom nadol. Keďže ležíte na bruchu, môžete veľkými krúživými a špirálovými pohybmi hladkať zadok končekmi prstov aj dlaňami, podľa toho, čo vám vyvoláva príjemnejšie pocity. Po masáži zadku sa prevaľte na chrbát a plynulým pohybom, ale bez dotyku genitálií (pohlavne orgány), prejdite na vnútornú stranu stehien. Pri ich hladkaní a masírovaní meňte intenzitu, rýchlosť a tlak pohybov prstov. Potom sa môžete pomaličky prevrátiť na bok. Nájdite si pre vás príjemnú polohu a hladkajte si vonkajšiu stranu stehien od zadku až po kolená. Potom samozrejme to isté zopakujte na druhej strane stehien. Nezabúdajte vnímať každý svoj pohyb a buďte pri tom úplne uvoľnená. Rovnako príjemné pocity vám môže priniesť aj hladkanie a dotýkanie sa lýtok. Určite to stojí za vyskúšanie.

Genitálie

Čerešničkou na našom tele sú v sebadotýkaní a sebapoznaní genitálie. Zatvorte si oči, započúvajte sa do príjemnej hudby a skúmajte dôsledne aj túto oblasť. Nevynechajte ani najmenší kúsok. K dotykom, ktoré vám boli najpríjemnejšie sa pokojne vráťte. Verím tomu, že po skončení tohto sebapoznávania, budete mať veľmi príjemné pocity a hlavne získate iný postoj a obraz o svojom tele a svojej sexualite, čo v partnerskom živote, neskôr môžete zúročiť.

Sebadotýkanie muža

Pri praktizovaní sebadotýkania je dôležité si vytýčiť dostatok času. Zabezpečte si pre seba aspoň hodinku, kedy budete mať súkromie. Začať môžete teplou sprchou alebo kúpeľom. Kúpeľ je v tomto prípade vhodnejší, pretože pôsobí upokojujúcejšie. Nezabudnite si vypnúť telefón a ľahnite si do vyhriatej miestnosti. Čím viac sa uvoľníte a upokojíte svoju myseľ, tým viac budete schopní koncentrovať sa na pôžitok zo sebadotýkania.

Ruky a ramená

Olej, ktorý použijete na hladkanie a masáž by mal byť zohriaty. Pomalými ale trošku silnejšími dotykmi masírujte predlaktia a potom pokračujte na ramená. Po silnejšej masáži nasleduje jemné hladkanie. Vnímajte, ktorý z týchto dvoch spôsobov vám viac vyhovoval.

Hruď a bradavky

Oboma rukami začnite rozotierať olej na hrudi s výnimkou bradaviek. Postupujte krúživým pohybom po malých plochách. Na ruky si opäť pridajte trošku oleja a venujte sa svojím bradavkám. Vyskúšajte rôzne pohyby, hladkajte ich a masírujte. Vychutnávajte si pocity, ktoré pri masáži pociťujete. Bradavky patria medzi vaše najcitlivejšie časti tela a možno zistíte, že dotýkanie bradaviek vám prináša veľmi erotické pocity.

Niže pása

Intímne sebadotýkanie je účinné po celom tele, nielen na hrudi. Aj pod pásom môžete objaviť veľmi citlivé miesta, ktoré, keď budete masírovať a hladkať, tak vám prinesú veľmi príjemné pocity. Svoju pozornosť sústreďte na oblasť brucha. Striedajte silné a jemné dotyky. Hladkajte sa až ku slabinám a vráťte sa späť. Opakujte to niekoľkokrát. Ľahnite si na bok a venujte sa stehnám. Masírujte si ich striedaním silných a istých pohybov, s jemnými a krúživými pohybmi. Zatiaľ odolajte pokušeniu dotýkať sa pohlavného údu, aj keď sa vám to bude žiadať. Veľmi príjemné pocity môžete zažiť hladkaním lýtok. Postupujte však opatrne, aby ste nenarazili na bolestivé miesta a nevyvolalo to vo vás nepríjemné pocity. Možno zistíte, že vaše členky sú silnou erotogénnou zónou.

Penis

Keď sme sa dostali až sem, pokojne preskúmajte svoj penis, ale nie tak ako to robíte pri masturbácii. Doprajte si čas a vnímajte každý pohyb, ktorý urobíte. Pozorujte napätie, ktoré pri hladení penisu pociťujete. Striedajte rýchlosť, tlak a pokojne použite aj obe ruky nie len jednu. Verím, že po to, čo skončíte budete plní túžby a energie. Krásne relaxovaní a spokojní.

Použitá literatúra

  • Zdravoveda pre ženy, Randon House
  • Skvelý sex, Anne Hooperová
  • Vášeň života, Susan Quilliamová