Hysterektómia

Dobrý deň milá pacientka, kľud všetko bude ok. Ja som operáciu absolvovala presne pred 3 mesiacmi. Mám 47 rokov a tiež som pomerne vitálna /korčuľujem,športujem atď/. Po operácii sa mi stav ozaj pomaličky zlepšoval, čo ma samozrejme tiež dosť dráždilo, nakoľko som si myslela, že rekonvalescencia pôjde rýchlejšie. Tri týždne je ozaj veľmi krátka doba na pozorovanie výrazného zlepšenia.

Dlhodobá menštruácia

Dobrý deň, môj problém spočíva v tom, že už približne mesiac mám menštruáciu, hoci slabú, ale krvácanie neprestáva a pokračuje to. Bolesti nemám žiadne a nakoľko som v zahraničí, nemôžem navštíviť svojho gynekológa. Užívam antikoncepciu MINERVA už 10.mesiac. Krvácanie niekedy prestane po pohlavnom styku a niekedy naopak krvácam viac ako inokedy. Môžte mi prosím poradiť, čo robiť?

Mám 33 a som panna

Dobrý den! Ja by som potrebovala surnu radu mám 33rokov patrým medzi moderne ženy ale aj ked s hambou sa priznávam som ešte panna a u gynekologa som nikdy nebola mám strach že by sa mi vysmieval že v mojom veku som ešte pannou.Doteraz som žiadny problém nemala menštr.cyklus som mala vždy pravidelný ale od min.roka od oktobra mi vynecháva aj 3mesiace nič potom mám riadne potom zase nič alebo len velmi málinko teraz mi vynechal 2mesiace za sebou nič ma inak nebolý myslíte si že to môže byt niečo vážne?Aj to je pravda že posledny rok som schudla 5-6kíl a potom som zas tie kilá pribrala prosím Vás poradte mi lebo mám velký strach!

Ťažkosti po hysterektomii

Dobrý deň. Mám 37 rokov, 3x som mala sekciu.Takže mám štvrtý rez. Som 2 týždne po abdominálnej hysterektomii. Týždeň po operácii mi začali ťažkosti s močením, nemočím často, ale počas celého močenie pociťujem rezanie v močovej rúre.Každé močenie je utrpenie. Nemyslím, že by som mala zápal, moč nezapácha, nie je krvavý ani koncentrovaný. Pijem čaje. Pobolieva má aj chrbát b driekovej oblasti. Neviem, či to je z ležania. Oddychujem, nerobím žiaden namáhavé práce ani nevarím. Mám aj mierny tmavo-krvavý výtok. Tlačí a ťahá ma aj v podbrušku.Stále čakám, že to pomaly prejde. Ale akosi to neprechádza. Blahoželám všetkým, ktoré hrdinsky zvládli operáciu. Prajem veľa zdravia.

Polygynax

Chcem sa spýtať, užívam POLYGYMAX – vag. kapsule – ATB. pred spaním si zavediem vaginálnu kapsulu, hlboko. No vždy keď ráno vstanem mám to všetko na intimke a vyteká to aj počas dňa. Robím niečo nesprávne, alebo je to normálne a splní to svoj účinok? Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ak to zavádzam zle ako to mám zaviesť?