Štádiá tehotenstva

Štádiá tehotenstva Tehotenstvo sa delí na tri obdobia, ktoré nazývame trimestre. Dalo by sa povedať, že každé z nich trvá približne 13 týždňov. Už vieme, že fyziologické tehotenstvo trvá 40 týždňov a lekár pomocou gravidmetra (pôrodnícke počítadlo) vám vypočíta, v ktorom týždni sa nachádzate a určí aj daný mesiac. V každom štádiu tehotenstva spôsobuje rast a vývin plodu obrovské zmeny v tele ženy.

3D Animácia – Vývin plodu týždeň po týždni

Video ukážka je zameraná na postupný vývoj dieťatka cez oplodnené vajíčko, embryo až po plod. Je na ňom zachytený vývoj od prvých chvíľ od oplodnenia až po dovŕšenie termínu pôrodu, pekne týždeň po týždni. Môžete si zistiť koľko asi vaše dieťatko v danom týždni váži a asi koľko približne meria. Údaje sú samozrejme len orientačné.

Oplodnenie a vývoj oplodneného vajíčka

Keď vo vaječníku dôjde k oplodneniu, oplodnené vajíčko sa začne postupne deliť. Z jednej bunky vzniknú dve, potom štyri a tak ďalej. Do maternice sa dostane už zhluk množstva buniek, ktoré pre svoj ďalší vývoj potrebuje živiny, a preto sa uhniezdi v sliznici maternice. Z buniek oplodneného vajíčka postupne vzniká placenta, ktorá plní vyživovaciu funkciu pre plod spolu s pupočníkom. Vniká telo plodu a plodové obaly. V nich je plod ešte obklopený a chránený plodovou vodou. Do troch mesiacov sa dieťatku vytvoria všetky orgány, zvyšok tehotenstva len rastie, priberá na váhe a jednotlivé orgány nadobúdajú svoju funkciu.

Menštruácia počas tehotenstva

Takže,chcem sa opýtať na menštruáciu na začiatku tehotenstva o ktorom sa ešte nevie alebo sa to len tuší.Tak býva medzi tou čo býva obvykle a tou čo je v tehotenstve rozdiel. Je silnejšia alebo slabšia?!Prišla skôr alebo neskôr.Alebo bola kratšia alebo dlhšie?A tak… Lebo s priateľom sme sa začali snažiť o bábätko a teraz som dostala skôr a takú slabšiu aj s hnedým výtokom alebo ako to mám nazvať.

Vyšetrenia počas tehotenstva

Po potvrdení gravidity sa pre vás začína to najkrašie obdobie v živote. Po navštívení gynekologickej ambulancie sa s vami lekár dohodne na ďalších pravidelných návštevách v tehotenskej poradni. V nasledujúcich týždňoch absolvujete množstvo vyšetrení. Spočiatku vás to možno bude trochu otravovať ale postupne si na to zvyknete a budete to pokladať za súčasť vášho života.

Zvracanie v tehotenstve

Dobry den, som 11tt, asi od 6 tt pravidelne zvraciam, ale teraz je to podla mna az extrem, ci je to rano, ale momentalne hlavne vecer zvraciam celodenny prijem, uz mam strach aj nieco zjest, a hlavne vypit,chcela by som sa spytat ci je to stale v norme, ked vsade sa pise, zabezpecit zdravy prijem stravy pre dieta, ale ked zabezpecim tak je to zbytocne lebo vecer ten prijem ide von.

Štvrtý pôrod cisárskym rezom

Dobry den, prosim vas chcem sa spytat ci aj tu na Slovensku uz niekto rodil cisarskym rezom styri krat. Mam za sebou tri cisarske, jednu sterilizaciu a velku obavu ze som znovu tehotna. Na potrat by som nesla za ziadnych okolnosti, pre mna je to hrozna vrazda. Mozno panikarim zbytocne (dufam), zajtra pojdem ku gynekologovi, ale co ak som fakt tehotna? Da sa stvrty cisarsky prezit? A robia ho aj na Slovensku? Tu v PB nemocnici ma naposledy strasili ze sa roztrhne maternica a musia ju hned aj vybrat a ma to nasledky. Ja mam 31 rokov, to by bolo na vybratie maternice asi skoro, ze? Ak by sa nasiel niekto kto v praxi zazil stvrty porod cisarskym rezom bola by som velmi vdacna za odpoved.